Proces tvorby analýzy kľúčových slov

Analýza kľúčových slov - proces

Máte o analýzu kľúčových slov záujem? Napíšte nám na janko@spotibo.com.

Textový prepis infografiky:

6 krokov ako pristupujeme k analýze kľúčových slov

Analýza kľúčových slov môže obsahovať desiatky tisíc fráz. K jej tvorbe používame profesionálne nástroje a scripty vytvorené na mieru. Dokážeme tam pripraviť kvalitnejšiu analýzu za kratší čas.

  1. Nájdeme kľúčové slová: Automaticky získavame dáta z mnohých zdrojov ako sú našepkávače vyhľadávačov, návrhár kľúčových slov od Seznam.cz, Google Search Console, kľúčové slová konkurentov a mnohé ďalšie .
  2. Urobíme v dátach poriadok: Najskôr dáta prečistíme. Odstránime duplicitné frázy, chyby, nerelevantné slová a podobne. Následne doplníme metriky ako hľadanosť fráz, ich relevancia, pozície, podiel na trhu oproti konkurentom a iné podľa potreby.
  3. Kategorizujeme kľúčové slová: Zlúčime slová do väčších skupín, aby ste vedeli, na ktoré sekcie webu alebo stránky majú jednotlivé kľúčové slová cieliť.
  4. Dáta vizualizujeme a navrhneme zmeny: Dáta spracujeme do zrozumiteľných grafov či tabuliek. Potom závery spíšeme do výstupného dokumentu s konkrétnym návrhmi, ako web vylepšiť. Tiež odhadneme, čo zmena môže priniesť.

 

Získajte praktické SEO tipy pre zvýšenie zisku

Overené tipy z 13-ročnej praxe Praktické návody Automatizácie šetriace hodiny