Stáž v online marketingu – SEO a link building s nemčinou (ukončené)

Táto ponuka je už žiaľ ukončená. Avšak ak sa chceš pripojiť do nášho tímu, možno niečo vymyslíme :). V prípade záujmu, mi napíš, prosím, na janko@spotibo.com.

Hľadáme talentovaného člena tímu, ktorý sa chce rozvíjať. Makať sa na sebe. Vyvíjame SEO auditor a poskytujeme prémiové SEO služby pre skvelé firmy ako ako SME.sk, Mobelix, Boataround.com a ďalších. 

Hľadáme stážistu alebo stážistku, ktorý/á nám s tým pomôže. A pritom sa veľmi veľa naučí. Tvojim hlavným zameraním bude link building a SEO.

Prečo stáž v Spotibo?

Získaš pevné základy

Pod stážou rozumieme najmä vzdelávanie. Vzdelávanie praxou. Mnohí SEO špecialisti mali tú smolu, že im nikto nevysvetlil základné princípy. Získali zlé návyky a hoci teraz majú roky praxe, je im to žiaľ na obtiaž. U nás máš istotu, že sa ti to nestane.

Dostaneš cenné know-how  

Absolvuješ praktické školenia, bude sa ti venovať skúsený mentor. Dostaneš možnosť získať know-how, ktoré je na Slovensku vzácnosťou.

Uvidíš ako prebieha SEO na veľkých a zaujímavých projektoch

Zastávame názor, že kto chce získať najlepšie pozície, musí mať najlepší obsah. Preto pracujeme s inšpiratívnymi klientami, ktorí vo svojom odvetví patria k najlepším. Tiež sa zapájame do zaujímavých neziskových projektov, ako je napr. Priznanie.digital pod taktovkou Slovensko Digital. 

Budeš pracovať odkiaľ chceš a kedy chceš

Náš tím funguje na diaľku. Viacerí sa stretávame v Trnave (mimo pandémie). Ponúkame flexibilný pracovný čas, pretože nezáleží kedy a kde prácu urobíš, ale ako ju urobíš. Pre nás je podstatné, aby to nenarušilo spokojnosť klientov a vzájomnú spoluprácu. 

Možnosť práce na plný úväzok

Ak bude spolupráca prínosom, chceme spolupracovať dlhodobo :).

Čo od teba očakávame?

SEO ťa musí baviť. Bez toho to nejde. Skúsenosti nie sú podmienkou. Výhodou je, ak si vyštudoval/a či študuješ marketingovú vysokú školu. A máš prehľad v nejakých príbuzných odvetviach ako sociálne médiá, PR, copywriting či blogovanie, webová analytika a podobne.

Du sprichts Deutsch

Vieš bez problémov komunikovať v nemčine, ideálne aj poznáš nemecký trh, jeho špecifiká.

Spoľahlivost, doťahovanie úloh do konca

Pracujeme hlavne online, preto sa na teba potrebujeme spoľahnúť. Vieš si ustrážiť prácu, naplánovať ju a dokážeš ju dotiahnuť do konca. Očakávame, že sa budeš vzdelávať, skúšať nové veci. Že sa nebudeš báť vyhrnúť rukávy a riešiť problémy.

Výhodou sú aj tieto vlastnosti:

Kreativita

Na SEO je krásne, že sa dá robiť na milión spôsobov. To nám dáva veľký priestor na kreativitu. Link building staviame na kvalite. Prinášanie inovatívnych taktík do získavania odkazov, bude  súčasťou tvojej práce.

Si výmyselník

Ak sa ti niečo nepozdáva a máš nápady, ako vylepšiť proces práce, prídeš za nami s návrhom? Keď vidíš marketingové video s neodskúšaným postupom či technikami tak hneď skúšaš, či funguje? Počul/a si od kolegu, ako dosiahol super výsledky a nevieš sa dočkať, kým to otestuješ tiež? Skvelé! 

Rád/rada píšeš

Našou úlohou je pomáhať klientom, aby tvorili lepšie weby, lepší obsah než konkurencia. Najväčšiu pridanú hodnotu to má vtedy, ak vieme, čo tvorba obsahu obnáša. Taktiež v rámci stáže dostaneš úlohy, ktoré zahŕňajú písanie.

Máš elán

A snahu zlepšovať sa, učiť sa nové veci, skúšať nové cesty. 

Ako to bude prebiehať?

Najskôr nám, prosím, pošli životopis a dôvody, prečo by sme mali vybrať práve teba. Potom príde prvá úloha a pohovor. Keď to klapne, pustíme sa do práce :). Všetko bude (zatiaľ) online.

1. mesiac

Čakajú ťa školenia, úlohy, samoštúdium. A spätná väzba od tvojho mentora.

Očakávame spoluprácu na cca 3 dni v týždni. Prípadne viac, ak zvládneš.  Budeme sa ťa snažiť naučiť základy poctivého SEO, ukážeme ti ako získavať kvalitné spätné odkazy. To okrem iného obnáša:

  • Pochopenie základných princípov SEO a link buildingu.
  • Prieskum webu, hľadanie zaujímavých stránok na spoluprácu
    link builder
  • Tvojím ihriskom by mal byť najmä nemecky hovoriaci trh.
  • Budeš sa sústrediť aj na prieskum nemeckého trhu. Zistíš, čo funguje resp. nefunguje a akým spôsobom komunikovať s partnermi. 
  • Súčasťou je aj tvorba návrhov na získavanie odkazov.

Vyzerá to náročne? Nič sa neboj, do celého procesu ťa zaučíme. Tento mesiac bude hlavne o tebe. O tvojom napredovaní. Preto v tejto fáze neponúkame finančnú odmenu. Ak sa ti to podarí zvládnuť, postúpiš ďalej.

2. mesiac

Dostaneš sa bližšie ku klientskej práci. Budeš komunikovať s potenciálnymi partnermi, s ďalšími kolegami, koordinovať prácu s klientom, PR agentúrami a ďalšími. Školeniami pôjdeme viac do hĺbky. Naučíš sa analyzovať konkurenciu, budeš viac pracovať s profesionálnymi nástrojmi. Rozsah spolupráce bude 2 – 5 dní v týždni, podľa dohody. Súčasťou bude aj menšia odmena, 4€ za hodinu.

Po dvoch mesiacoch budeš mať dobrý základ na ďalší rozvoj v SEO a link buildingu. Lepší, než mala väčšina slovenských SEO špecialistov. A je možné, že aj keby sme sa na ďalšej spolupráci nedohodli, prijmú ťa v inej firme. Po SEO špecialistoch je vysoký dopyt. 

3. mesiac – stávaš sa stálym členom tímu

Tretí mesiac sa z teba stane plnohodnotný kolega. Budeš pokračovať v tréningovom pláne, aby si sa postupne vypracoval/a na kvalitného SEO špecialistu. 

Rozsah spolupráce bude 3 – 5 dní v týždni, podľa dohody. Nástupný plat (hrubá mzda) je v prípade full-time od 800 € (1 000 € s odmenami). V prípade fakturácie viac. Konečná suma sa bude odvíjať od toho, ako ďaleko sa za tie dva mesiace dostaneš.

S novými skúsenosťami a expertízou, bude tvoja hodnota rásť. Odmena pre špičkových SEO konzultantov môže presiahnuť aj 3 000 €.

Zaujíma ťa ako vyzerá reálna skúsenosť so stážou?

Pozri na pohľad našej (kedysi) stážistky Kaji.

S kým budeš pracovať?

Najmä s BaškouJankom.

Zaujalo ťa to? Poď to s nami skúsiť

Táto ponuka je už žiaľ ukončená. Avšak ak sa chceš pripojiť do nášho tímu, možno niečo vymyslíme :). V prípade záujmu, mi napíš, prosím, na janko@spotibo.com.

 

 

Získajte praktické SEO tipy pre zvýšenie zisku

Overené tipy z 13-ročnej praxe Praktické návody Automatizácie šetriace hodiny